דלג לתוכן העמוד

הכל קרה בצורה כל כך קלה, פשוטה מהנה וחסרת דאגות. מאחורי הקלעים תקתקה טכנולוגיית צילום, הקלטה ועריכה מתקדמת כאשר מראיין בעל ניסיון הוביל ברגישות את הוריך, צעד צעד, במסלול הזכרונות שחלקים רבים ממנו היו נסתרים מעיניך עד כה.  הכל התחבר לערב מושלם בו הבנת שעכשיו שאפשר להיות שקטים. הסיפור המשפחתי שלך ימשיך לחיות. 

 

אם יש לך חלום לראות את המשפחה יושבת מאוחדת לערב אחד לפחות, חווה יחד את רגשות השמחה, העצב, אולי אפילו התדהמה לנוכח המורשת המשפחתית שלך.  אם חשובה לך ההיסטוריה המשפחתית וההכרה של בני המשפחה, אפילו כל העולם, לקשר המורשתי שלך לעם שלך ולמדינה. סרט מורשת איכותי הינו כנראה הדרך המתאימה ביותר להגשמת החלום הזה. 

נתאי פרץ, הבמאי והיזם מאחורי "סיפורי סבתא" , הבין עוד לפני עידן הפייסבוק את כוחו של הוידאו.  


"ספרים ואלבומים הינם חשובים אך לצערינו כבר לא ישפיעו על הדור הצעיר כמו וידאו.  כוחו של סרט הינו עצום, במיוחד היום בפורמט הדיגיטלי בו הוא יכול להגיע לכל אחד ולכל מקום ללא גבולות."


נתאי, אשר מראיין ומביים ברגישות אין קץ אנשים אשר נמצאים לעיתים כבר עם כוחותיהם האחרונים, יצר עשרות סרטי מורשת בהתמדה לאורך שנים, ללא פשרות באיכות ובהבניית עומק הסיפור.  


"כמו לכל גיבור על בסרטים ההוליוודיים, גם לגיבורים בחייך יש "אוריג'ין סטורי" - סיפור מקור. סרט מורשת דוקומנטרי ממחיש את סיפור המקור של גיבורי העל הקטנים של המשפחה שלך.    לאחר הקרנת הסרט, שכבר נהיה מאוחר וכולם יושבים עם לחלוחית בעיניים וחיוך נוסטלגי, כשכבר מאוחר ולילה בחוץ, כולם מתחבקים ומתנשקים. בסופה של הדרך כולם מודים על הזכות הגדולה לשמוע ולראות ולהתרגש מחדש מהסיפור וגם מה"היחד" החדש שנוצר במשפחה."

 

ברור שקשה מאוד לעשות משימה כל כך מורכבת, טעונה עם רגשות רגים ועזים, בטח ובטח כשנמצאים במירוץ החיים השוטף בין עבודה, משפחה, סידורים, פקקים ועוד. לכן הפרויקט הזה, שתמיד רוצים להספיק לעשות כי ברור לכולנו שהורינו אינם כאן לנצח, תמיד נדחק קדימה בזמן ולעיתים הרגשת ההחמצה כשכבר מאוחר מדי, צורבת וצורמת.  הרי יש עוד דברים שרצית לשאול. יש דברים שחשוב לך שהילדים והנכדים יזכרו. יש סוד שבפנים, בבטן, תמיד ידעת שהוא קיים אך אבא או אמא לא הצליחו לדבר עליו.
 

"הרבה פעמים ישבתי עם אנשים אשר סיפרו לי סיפורים מחייהם כשהיינו לבד, רק אני, הם והמצלמה.  וכאשר הראיתי את הוידאו לילדיהם הם היו בהלם, בתדהמה גמורה. הם מעולם לא שמעו את אבא שלהם מספר את זה או שפתאום חתיכה מאוד חשובה בפאזל של החיים שלהם התגלתה להם – זהו רגע עוצמתי שאינו ניתן לתיאור. צריך לחוות את זה."